Görme Engelliler

Yöresel Yemek Yarışması

    15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yöresel yemeklerin tanıtılması, unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin ortaya çıkarılması, geleneksel ve yöresel yemeklerin gelecek nesillere aktarılması amacıyla okulumuzda düzenlenen "Yöresel Yemek Yarışması", çorbalar ve ana yemekler kategorilerinde gerçekleştirildi. 

    Yarışmada Sivas Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü İsmail Şahin, öğretmenler Esra ÖZKAN ÖNEM, Nesrin ÇELİK, Sema DEMİRKOPARAN, Araştırmacı Yazar Fatma PEKŞEN ile Gurme Sema GEÇGEL jüri heyeti olarak görev aldı. Yarışmada çorbalar kategorisinde tutmaç aşı ile Çiğdem OĞUZ 1., madımak çorbası ile Semiha KEKLİKÇİ 2., şalgam çorbası ile Sevgi ALTUNAY 3. oldu. Ana Yemekler dalında ise Divriği Pilavı ile Zeynep Durdu SOYDANER 1.,soğan yahnisi ile Munise AMCA 2., turşu mıhlaması ile de Ayfer ALBAYRAK 3. oldu.

    "Yöresel Yemek Yarışması"’nın 2. gününde, hamur işi ve börekler ile tatlılar yarıştı.Yarışmada hamur işi ve börekler kategorisinde köy böreği ile Tuğçe YÖRÜK 1., kete ile Hilal KEKLİKÇİ 2., su böreği ile Zeliha ULU 3. oldu. Tatlılar dalında ise karamuk ile Funda ŞAHİN 1., tel helvası ile Perihan ÖNCÜLOĞLU 2., yufka tatlısı ile de Sevgi ALTUNAY 3. oldu. Yarışma sonrası düzenlenen ödül töreninde 1.’lere iki çeyrek altın, 2.’lere bir çeyrek altın, 3.’lere ise 1 gr altın; Sayın Valimiz Zübeyir KEMELEK, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR ve hediyelerimize büyük katkı veren Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili A.Tarık GÜNHAN tarafından takdim edildi. Tüm katılımcılara ve jüriye de teşekkür belgeleri törenle verildi. 

 

Yöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek YarışmasıYöresel Yemek Yarışması